1
معرفی سیستم وی ار وی دایکین ژاپن | توچال الکتریک

Loading...


معرفی سیستم وی ار وی دایکین ژاپن

معرفی سیستم وی ار وی دایکین ژاپن

کولرهای گازی از متداولترین دستگاه‌های برودتی مورد استفاده در مناطق حاره‌ای هستند. این سیستمها به مرور زمان تکامل‌یافته و تکنولوژی آنها شرایط مطلوب‌تری را برای مصرف کنندگان فراهم آورده است.
سیستمهای جدید VRV که نسل جدید کولرهای گازی دو تکه هستند، تسهیلات و قابلیتهای فوق العاده‌ای را به‌عنوان یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی در اختیار کاربر قرار می‌دهند. VRV با حذف معایب و محدودیتهای کولرهای گازی سنتی و اسپلیتها، عملا نیاز به موتورخانه مرکزی در پروژه‌ها را منتفی نموده و با توجه به مصرف برق بسیار کمتر این سیستم نسبت به سیستمها مشابه DX از جمله کولرهای گازی و چیلرهای اسکرو و سانتریفیوژ از نظر سرمایه گذاری اولیه و هزینه‌های جاری مقرون به صرفه‌تر می‌باشند.

وی ار وی چیست؟
واژه VRV مخفف کلمه VARIABLE REFRIGERANT VOLUM به معنای کنترل تغییرات حجم مایع مبرد براساس بار مورد نیاز می‌باشد. بدین مفهوم که مقدار مایع مبرد با توجه به نیاز سرمایشی و گرمایشی فضاها به‌صورت هوشمند و مجزا تغییر می‌کند در حالیکه در کولرهای گازی متداول و یا سیستمهای اسپلیت یونیت معمولی تبخیر گاز و در نتیجه تولید برودت در کندانسور دستگاه انجام می‌پذیرد و امکان کنترل تبخیر مایع مبرد به‌صورت مجزا در فضاهای مختلف پروژه وجود ندارد. از این رو از خصوصیات VRVIV می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
1. افزایش EER به میزان 187 درصد
2. تنظیم اتوماتیک دمای مبرد براساس ظرفیت و آب و هوا
3. خواندن Errorهای سیستم به آسانی از روی LED موجود بر روی یونیت خارجی
4. سلولهای این سیستم از HP8 تا HP20 می‌باشد.
5. شارژ اتوماتیک مایع مبرد
6. یک سیستم برای تمام تهویه مطبوع
7. راه‌اندازی ساده و آسان به نسبت سیستم VRV
8. افزایش بهره‌وری فصلی
9. کاهش هزینه‌های نصب و راه‌اندازی
10. این دستگاه این قابلیت را دارد که 5.12 درصد میان برق مصرفی سیستم شروع به کار نماید.